Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2022-10-04 - Naujienos - Įgyvendintas dar vienas bendruomenės „Drūtas dzūkas“ projektas

Luksnėnų kaimo bendruomenė „Drūtas Dzūkas” įgyvendino bendruomeninės veiklos stiprinimo projektą „Motyvuoti veikti“. Spalio 1 d. bendruomenės nariai leidosi į kelionę, kurios metu aplankė įdomias Lietuvos vietas, susipažino su valstybės praeitimi ir dabartimi, pažino šiuolaikinį meną, subtiliai iškylantį gamtos prieglobstyje.

„Kartais bendruomenės nariams pritrūksta motyvacijos veikti, todėl tokie projektai, kurie skirti motyvacijai stiprinti, ugdyti organizacinius gebėjimus, mokytis komandinio darbo ir kartu pažinti savo kraštą, – labai reikalingi.  Kasdieninės aplinkos pakeitimas, bendros veiklos prisideda prie motyvacijos stiprinimo, įvairių socialinių grupių įtraukimo į bendrą veiklą, turiningo laisvalaikio praleidimo“, – įsitikinęs bendruomenės pirmininkas Marius Povilaitis.

Išvykoje po Lietuvą bendruomenės nariai aplankė Medininkų pilį, Liubavo dvaro malūną-muziejų, Europos parką, Aukštojo kalną. Ekskursijos vyko su gidais, tad pamatėme ne tik objektus, bet ir sužinojome daug įdomių faktų apie juos. Į ekskursiją važiavo 34 bendruomenės nariai.

Pirmasis sustojimas – Medininkų pilis, pastatyta XIV amžiuje. Ekskursijos metu užkopėme į aukščiausią bokštą, kuris stovi gynybinės sienos šiaurės rytų kampe. Medininkų pilis nustebino ekspozicijomis, o gidas sakė, kad ši pilis niekada nebuvo užimta priešų.

Įdomi viešnagė buvo ir Liubave. Kadaise ten stūksojo didelis dvaras.  Deja, jis iki šių dienų neišliko, bet išliko dalis statinių ir dvaro malūnas, kuris šiandien veikia kaip interaktyvus muziejus. Vaikams patiko čia pasijausti tikrais malūnininkais: pasėdėti specialioje malūnininko kėdėje, kuri turi stalčiuką pinigams, nešti „grūdų“ maišą, jį sverti, kelti, rišti prie „kelnių“ ir išnešti į kiemą. „Malūnininkas pasakytų, kad „kelnės“ ar „rankovės“ čia nėra drabužių dalys, tai miltų išpylimo angos, kad skirtingų klientų miltai nesusimaišytų“, – pasakojo gidė.

Suaugusiuosius malūnas domino savo technine įranga. Vyrai vaikščiojo, užvertę galvas į viršų ir aptarinėjo, kaip veikia sraigtai, krumpliaračiai ir kita technika. Pasak gidės, malūnas atkurtas visiškai, jeigu vandens būtų pakankamai, tai nors ir dabar galėtų malti miltus.

Bendruomenės nariai taip pat apsilankė Europos parke – muziejuje po atviru dangumi. Tai šiuolaikinio, modernaus meno muziejus, kuriame eksponuojamos autorių iš 35 šalių skulptūros. Kiekviena įdomi savaip, turi savo istoriją ir menininko viziją. Bene labiausiai bendruomenės narius sužavėjo betoniniai, 2 metrų aukščio „kiaušiniai“. Vaikams jie priminė dinozauro kiaušinius.

„Kelionė buvo  įdomi ir neprailgo. Smagiai praleidome laiką“, – taip sako bendruomenės narė Lina. Jai antrino ir kiti ekskursijos dalyviai. „Patiko. Savarankiškai nebūtume tiek pamatę, kiek bendroje ekskursijoje su gidu“, – sakė Aušra. „Malūnas atkurtas įspūdingai. Ir seniau žmonės buvo gabūs, protingi, kad valdytų tokias sistemas“, – pažymėjo Vitas.

Bendruomenės pirmininkas Marius Povilaitis džiaugiasi, kad ekskursija buvo prasminga.

Projektą „Motyvuoti veikti“ finansavo Alytaus rajono savivaldybė pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Luksnėnų kaimo bendruomenės „Drūtas dzūkas“ informacija

Nuotr. Medininkų pilyje ekskursija vyko aukščiausiame bokšte;

Europos parke yra Svajonių akmuo, kuris išpildo svajones. Tereikia uždėti ranką ir galvoti apie savo svajonę;

Liubavo dvaro malūnas-muziejus. Suaugusius malūnas sudomino savo technine dalimi. Vyrai vaikščiojo užvertę galvas į viršų ir aptarinėjo, kaip veikia sraigtai, krumpliaračiai ir kita technika;

Įdomi viešnagė Liubavo dvaro malūne.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0017.30 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Padalinio, kuriam pavesta aptarnauti besikreipiančius asmenis, kontaktai (8 315) 69 019,
el. p. [email protected]
Kalba, kuria gali būti aptarnaujami valstybinės kalbos nemokantys asmenys anglų k., rusų k.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas
Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. [email protected]
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528