Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2018-02-14 - Naujienos - Alytaus rajono mokinių konferencija

„Vasario 16-oji: asmenybės, įvykiai, vietos Alytaus rajone“

Prieš šimtą metų 1918 m. vasario 16-ją buvo atkurta Lietuvos valstybė. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, kuriuo atkurta Lietuvos valstybė, buvo pasirašytas Vilniuje. Išreikšdami tautos valią, Aktą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių. Alytaus rajone gyveno ir dirbo du Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, kuriems teko kilni misija pasirašyti Vasario 16-osios aktą. Tai kunigai Alfonsas Petrulis Pivašiūnuose ir Vladas Mironas Dauguose. O netoli Daugų yra gražus Bukaučiškių kaimas, kuriame buvusiame dvare nemaža laiko praleido signataras, buvęs ministras pirmininkas, kunigas Vladas Mironas.

Minint 1918 m. vasario 16 d. aktą, kuriuo Valstybės Taryba Vilniuje paskelbė nepriklausomą valstybę atstatytą, Daugų Valdo Mirono gimnazijoje vyko Alytaus rajono mokinių konferencija „Vasario 16-oji: asmenybės, įvykiai, vietos Alytaus rajone“, kurią organizavo istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė, o vedė ketvirtokė gimnazistė Kamilė Diksaitė. Daugų Vlado Mirono gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius  sveikindamas konferencijos dalyvius sakė, kad ,,mes turime žinoti istoriją, jos asmenybes, o dar svarbiau, kai apie tai kalba jauni žmonės“. Ruošdamiesi konferencijai, mokiniai domėjosi savo krašto istorija, ieškojo asmenybių, kurios dirbo, kad Vasario 16-osios akte deklaruotas Lietuvos nepriklausomybės siekis būtų įgyvendintas, taip pat ieškojo vietų, kurios įprasmina nepriklausomybę ir ją kūrusius žmones.

Konferenciją pranešimu apie ,,(Ne)žinomus Nepriklausomybės kūrėjus ir puoselėtojus Alytaus krašte“ pradėjo Vilma Jenčiulytė, Alytaus kraštotyros muziejaus Istorijos skyriaus vedėja. Ji papasakojo apie Dzūkijos asmenybes, kurios kūrė laisvos, savarankiškos ir atsakingos Lietuvos pagrindą. Pranešime buvo papasakota apie Alfonsą Petrulį, Julių ir Juozą Bloznelius ir kitus Alytaus krašto šviesuolius.

Kunigui Vladui Mironui teko ne tik kilni misija pasirašyti Lietuvos nepriklausomybės aktą, bet ir sunki užduotis – vadovauti Ministrų kabinetui tuo metu, kai Lenkija ir Vokietija 1938–1939 m. ultimatumais primetė Lietuvai savo reikalavimus. Abiturientė iš Daugų Vlado Mirono gimnazijos Neringa Griškaitė skaitė pranešimą ,,Signataras Vladas Mironas“.

Apie ,,Vasario 16 -osios įtvirtinimą Simne ir jo apylinkėse” pranešimą skaitė Raimonda Mažeikaitė ir Greta Šreiberytė iš Simno gimnazijos. Buvo apžvelgta Simno miestelio istorija ir jos gyventojų indėlis į Lietuvos nepriklausomybę. Pasiruošti mokinėms padėjo istorijos mokytojas Darius Navalinskas.

Pranešimą apie ,,Iškiliausias Punios asmenybes, gimusias tarpukario laikotarpiu“ pristatė Simona Bakūnaitė ir Kamilė Černiauskaitė iš Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio centro. Mokines paruošė istorijos mokytoja Laimutė Leonienė.

Įdomų ir labai turiningą pranešimą apie žmonių, kurie kūrė Lietuvą, likimus ,,Vasario 16-osios signatarų gyvenimų įdomioji ir liūdnoji statistika“ skaitė Simona Balkauskaitė iš Alytaus Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos. Pasirengti konferencijai mokinei padėjo istorijos mokytoja Ramutė Volkuvienė.

Apie ,,Iškiliausias Alovės asmenybes, gimusias tarpukario laikotarpiu“ kalbėjo Kamilė Balynaitė ir Gabija Jakubavičiūtė iš Daugų V. Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus. Mokines paruošė istorijos mokytoja Laimutė Leonienė

Lietuva – kryžių šalis. Argi tai vien nuliūdimą reikštų? Kryžius yra simbolis kančios ir atsikėlimo. Gal niekas nėra taip gerai atjautęs šios tiesos, kaip lietuvių tauta: ji ir džiaugsmo atsitikimus žymi kryžiumi. „Kryžius yra vilties ženklas“, – sakė Prezidentas Antanas Smetona. Evitas Čeplikaitė ir  Justina Kurkutytė iš Daugų Vlado Mirono gimnazijos papasakojo apie paminklą Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečiui, esantį Doškonių kaime, ir jo statytojus. Mokines konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Gitana Ivanauskienė.

Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – data, primenanti mūsų tautos triumfą. Daug nuostabių žmonių, prisidėjusių prie mūsų laisvės, gyvena ir visai šalia. Tai Butrimonyse gyvenantis vienas geriausių Lietuvoje ginklininkų, Antano Juozapavičiaus pirmosios rinktinės šaulys bei sausio 13 – osios įvykių dalyvis Tomas Žalnierius, apie kurį pranešimą ,,Vyriausiasis Lietuvos ginklininkas Tomas Žalnierius” skaitė Raimonda Abramavičiūtė iš Butrimonių gimnazijos. Mokinei pagelbėjo lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė.

Konferencijos metu buvo daug cituota pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos minčių, todėl dera straipsnį apie konferenciją užbaigti citata iš knygos ,,Pasakyta. Parašyta“:

,,...Daug savanorių žuvo dėl tėvynės. Garbė mūsų karžygiams, garbė ir tiems, kurie tuos stiprino kovose, garbė mūsų tautiečiams <....>! Branginkime ir auklėkime Lietuvą toliau, semdamiesi stiprybės iš praeities, kaip sako mūsų tautos himnas...“

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528