Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2021-03-04 - Savivaldybės informacija - Butrimonių seniūnijoje vyks gyventojų apklausa

Alytaus rajono savivaldybės vadovai tęsia nuotolines sąšaukas su seniūnijomis. Trečiadienį įvyko susitikimas su Butrimonių seniūnu Andriumi Karlonu ir seniūnijoje veikiančių įstaigų vadovais, darbuotojais.

 Savivaldybė arčiau žmogaus

Butrimonių seniūnijoje pasibaigus karantinui bus vykdoma pilotinė apklausa, kaip seniūnija, savivaldybė įsiklauso į gyventojų nuomonę, kokių paslaugų reikia atokiai gyvenantiems, ypač vienišiems, senyvo amžiaus, ligotiems žmonėms, kurie patys negali atvykti į kultūros renginius, seniūniją ar apsilankyti pas savivaldybės vadovus.

„Savivaldybė yra parengusi klausimyną, kuris padės atskleisti, ar kaimų, atokių vietovių gyventojams reikia daugiau informacijos, paslaugų, bendravimo. Juk žmonių gyvenimo kokybė, netgi šalies gerovės, laimės indeksas didele dalimi priklauso nuo sėkmingo valdžios institucijų ir gyventojų komunikavimo, jų tarpusavio susikalbėjimo ir supratimo, laiku suteiktos pagalbos“, – sako savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Butrimonių seniūnas A. Karlonas sakė, kad šiuo metu ruošiamasi ne tik apklausai, tikslinami kaimų gyventojų sąrašai, bet ir aptariamos naujos paslaugos, kurios priartins integralią pagalbą – lankomąją priežiūrą, medicinos paslaugas, biblioteką ant ratų ar net kultūros renginį kaimo žmogaus kieme.

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė informavo, jog vakcina nuo COVID-19 jau paskiepyti visi Butrimonių seniūnijos medicinos ir ugdymo įstaigų darbuotojai, pageidavę skiepytis, taip pat - baigiami skiepyti gyventojai, priklausantys amžiaus grupei 65+.

Problema – nerūšiuojamos atliekos, netvarkingi pastatai

Meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad karantinas dėl COVID-19 pandemijos negali stabdyti svarbiausių darbų, todėl prašė seniūno ir įstaigų vadovų pristatyti, ką konkrečiai nuveikė per du pirmuosius šių metų mėnesius, kokius projektus įgyvendina šiuo metu, kokios kyla problemos.

Savivaldybės vadovą ypač domino, kaip Butrimonių seniūnijoje išvežamos komunalinės atliekos, ar gyventojai jas rūšiuoja. Seniūnas A. Karlonas sako, kad problemų kyla tik prie daugiabučių namų, šalia jų konteinerių – visą laiką krūvos šiukšlių.

Butrimonys sulaukia nemažai lankytojų iš kitų Lietuvos vietovių, tad tikrai miestelio vaizdo nepuošia ir apleisti, neprižiūrimi pastatai. Seniūnas A. Karlonas žadėjo, kad artimiausiu metu kartu su pastatų savininkais ketinama bent jau perdažyti centrinėje aikštėje esantį medinį Jusų šeimos namą. Bus tariamasi ir su žydiškojo paveldo pastatų šeimininkais dėl galimybės aptvarkyti šių senų mūrinių namų fasadus.

Taip pat kai kuriose Butrimonių gatvėse norima įrengti automobilių stovėjimą draudžiančius ženklus. Šį klausimą spręs Saugaus eismo komisija.

Gyventojai daugiau skaito, domisi kultūros renginiais

Alytaus rajono kultūros centro Butrimonių skyriaus darbuotoja Laima Kavaliauskienė tvirtino, kad seniūnijoje net ir karantino sąlygomis vyksta įvairios kultūrinės veiklos, tik jos persikėlė į interneto svetaines, socialinius tinklus.

Šiuo metu Butrimonių seniūnijoje rengiama pilietinė akcija „Paukščių alėja“, skirta valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Filmuojamas vaizdo klipas, kuris bus pristatytas žiūrovams Kovo 11- ąją. Prieš Velykas butrimoniškiai surengs kiaušinių marginimo vašku edukaciją.

Butrimonių ir Eičiūnų filialuose dirbančios Alytaus rajono viešosios bibliotekos moterys džiaugėsi, kad karantino metu gyventojai pradėjo daugiau skaityti, užsisako ne tik knygų, bet ir kitų spaudos leidinių, patys bibliotekai padovanojo 40 knygų.

Kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė pristatė pagrindinius vasaros renginius Butrimonių seniūnijoje, sakė, kad su gyventojais buvo aptarta, kokių atlikėjų koncertus jie norėtų pamatyti. Gegužės 22 d., jeigu karantinas jau bus pasibaigęs, seniūnijos gyventojai rinksis į tradicinę bendruomeniškumo šventę – Sekmines, liepos 10 d. surengs linijinių šokių šventę, o rugpjūčio 7 d. – Eičiūnų kraštiečių šventę. Koncertuose butrimoniškiai sulauks dainininko Radžio, grupės „Du Donatai“ ir kitų atlikėjų.

Savivaldybės vadovų susitikime su Butrimonių krašto atstovais taip pat dalyvavo savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Patinskas, Vydas Baravykas, Gintaras Chščenavičius.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528